Göbeğinizi eritmek aslında hiç de zor değil. Bahar ve yazı beklemeden göbeğinizi eritmeye başlayın. Sağlıklı ve dengeli beslenerek, hergün egzersiz yaparak, canınızı sıkan göbeğinizden kurtulabilirsiniz.

Yenidoğan bebeğin ilk 28 günü çok önemli. Ülkemizde her bin bebekten 28’i daha 1 yaşına gelmeden ölüyor. Kayıpların üçte ikisi, yenidoğan döneminde, yaşanıyor. Yenidoğan süreci bebekliğin en kritik günleri arasında gösteriliyor.

Anne babalar, bebeklerini  yıkamak istediklerinde biraz ürkek davranırlar. Bebek suyu sevecek mi? Korkacak mı? diye.  Dokuz ay boyunca anne karnında su içinde kalan bebekler aksine suyu çok sever. Bebeğinizi nasıl yıkayacağınızı bilir, önlemlerinizi alırsanız korkmanıza gerektirecek hiç bir şey  yok. Bebeğinizin  banyo keyfi  için dikkat edilmesi gereken bazı noktalar;

Bebeğinizi mutlaka karnı açken ya da beslenmeden en az  1,5 saat sonra yıkayın. Çünkü tok karınla yıkadığınızda midesine basınç yapıp kusmasına neden olabilirsiniz.

Bebek masajı nedir, bebeğimize ne gibi ruhsal ve fiziksel faydaları vardır, bunları biliyor muyuz?

Doğumundan itibaren uygulanan masaj, bebeği sakinleştiren, rahatlatan,  ruhsal ve bedensel gelişimini olumlu şekilde etkileyen bir uygulamadır.

Masaj, anne-baba ve bebek arasındaki duygusal bağlanma için de çok gereklidir.

Bebek masaj sırasında kendisini güvende hisseder, anne ve babasına güven duymaya başlar.

Evet bebeğinizde oluşan bu küçük kırmızı beneklere pişik denir. Bebeklerin en büyük sorunlarından biridir. Pişik bebeklerin yüzde 58’inde görülen bir durumdur. Kızarık döküntü halinde olabildiği gibi kabarcık halinde de görülebilir. Bazı anneler bebeğin hassas cildine değen bez ile ilişkilendirse de bu durum atılabilir bebek bezlerinden önceleri de vardı.

Bebek bezleri pişik problemini çözmeye yardımcı olur; fakat ıslak bez bebeklerin en büyük düşmanıdır. Bebeğin alerjik eğilimi, hazımsızlık, suni beslenme gibi durumlar da pişik için yatkınlık oluşturabilir.

Bebeğini düşünen annelerin öncelikli tercihi BabyNEO, organik emzirme minderiyle hem annelere hem bebeklere konfor sağlıyor. yüzde 100 organik pamuk interlok kumaştan üretilen minder, emzirme sırasında yaşanan sorunları en az seviyeye indiriyor.

Anneler artık sandalye, koltuk ya da yatağın kenarına oturarak bebeklerini emzirme zahmetinden kurtuluyor.