Göbeğinizi eritmek aslında hiç de zor değil. Bahar ve yazı beklemeden göbeğinizi eritmeye başlayın. Sağlıklı ve dengeli beslenerek, hergün egzersiz yaparak, canınızı sıkan göbeğinizden kurtulabilirsiniz.

Göbeğinizdeki fazlalıklardan kurtulmak için alabileceğiniz bazı önlemler ve yapabilecekleriniz;

Sık sık küçük öğünler halinde yemek çok faydalı birşey. Üç ana öğün dışında üç ara öğün olmak üzere altı kez yemek sizin için en uygunu. Şekeri mümkün olduğunca azaltın. Vücudunuzun şeker ihtiyacını meyvelerle karşılamaya çalışmak en doğrusu. Ancak meyve tüketimini de abartmamanız gerekiyor, çünkü şekerin fazlası göbekte yağlanmaya neden olur.

Mutlaka düzenli egzersiz yapmalısınız. Sabah kahvaltısından önce yapacağınız egzersizler gece boyu harcayamadığınız enerji açığını kapatacaktır.Haftada 3 -4kez düşük tempoda bisiklet, koşu, kürek, bisiklet ya da yüzme türünde egzersiz yapmalısınız. Kardiyovasküler egzersiz yağ yakımını hızlandıracak ve sizi canlandıracaktır.

Masaj, karın bölgesini eritmek için en faydalı yöntemlerin başında gelir. Düzenli olarak karnınıza masaj uygularsanız faydasını görürsünüz. Mümkün oldukca stresten uzak durmaya çalışmalısınız. Stresten dolayı kanda artan kortizol seviyesi, insülini reaksiyona sürüklüyor. O zaman da sürekli tatlı ve abur cubur yeme ihtiyacı duyuyoruz. Stresten uzak bir hayat için yoga ve meditasyondan yararlanabilirsiniz.

Paylaşmak ister misin?

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google BookmarksSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Güvenlik kodu
Yenile