Uzman Psikolog Pınar Mermer, ruh sağlığı yerinde çocuklar için önce ruh sağlığı yerinde ebeveynler olmayı öneriyor! Uzman Psikolog Pınar Mermer, ilk bebeği Uzay’a hamile kalması ile başlayan kaygıları ve mükemmeliyetçi yanıyla nasıl başa çıkmaya çalıştığını, danışanlarının mutsuzluk nedenlerini slowly-life felsefesine dayanarak

Her geçen gün ailelerinin ihtiyaçlarına çözüm bulmak amacıyla gelişen sektörde son teknoloji ürünler de ilk kez Ankara’da düzenlenen KIDEX EXPO ile kapılarını açtı.

Doğduğu günden itibaren bebekler kendileriyle konuşulmasından hoşlanır. En çok da anne ve babasının kendisiyle konuşmasından hoşlanır. İlk andan itibaren bebeğinizin konuşmayı öğrenme sürecinde anne ve babanın büyük etkisi vardır.

Merak ve araştırma dürtüsü çocuk gelişiminin motorudur. Çocuklar doğuştan meraklıdır. Edraflarında olan bitenleri bilmek ister ve olayların kendileriyle ilgisinin ne olduğuna anlamaya çalışırlar.

Bir çocuk ancak insanlarla yakın temasta konuşmayı öğrenir. Çocuğun konuşmayı öğrenebilmesi için anne babaya, kardeşlere veya onunla ilgilenen ve onu anlayabilen, cevap veren ve gelişmeye başlayan konuşma becerisini güçlendirebilen kişilere ihtiyacı vardır. İşte çocuğunuzun dil becerisini geliştirebilmek için işinize yarayacak öneriler;

Uzmanlar, çocuklarda belirli dönemlerde saldırgan davranışlar görülebileceğini bunu da normal karşılamak gerektiğini dile getiriyor. Ancak çocukların saldırgan davranışlarnın asla övülmemesi gerektiğinin altı çiziliyor.