Bebeğiniz doğdu, dişlerini çıkardı, oturdu, emekledi, yürüdü, ilk kelimelerini söylemeye başladı. Çok uzun bir yolculuk anne babalık. Çocuğunuzun gelişim adına attığı her adım, başka hiçbir şeyle kıyaslanamayacak kadar mutlu eder sizi. Pekçok anne baba çocuk doğar doğmaz anaokullarına kayıt yaptırıyor. Malum Almanya’da yuvalarda yer bulmak hayli zor. İşte o gün gelip kapınızı çaldı. Minik yavrunuzun sizden ilk kopuşu yaşanacak.

Düşler Şatosu Anaokulları, bünyesindeki 3 anaokuluna bir yenisini daha ekleyerek, Ataşehir TINY TOTS FOREST okulunu açtı. Eylül ayında hizmete giren Ataşehir TINY TOTS FOREST; bebeklikten çocukluğa geçiş sürecindeki en keyifli anları tüm ebeveynlerle birlikte ayrıcalıklı hale getiriyor.

Miniklerin hayatında yeteneklerini fark edeceği, yaratıcılığını kullanabileceği, kendini ifade edebileceği, zihinsel, fiziksel, duygusal ve sosyal becerilerini oyun ile geliştirebileceğine inanan Düşler Şatosu Anaokulları, uygulamalarını bu yönde ilerletiyor.

Temel eğitimin ilk yapı taşını oluşturan anaokulu eğitimi çok önemlidir. Beyin ve zekâ gelişiminin en hızlı olduğu anaokulu döneminde verilen eğitim, çocukların psikomotor, fiziksel, ruhsal, bilişsel zekâ ve sosyal gelişimi açısından bakıldığında önemli rol oynuyor.

Peki çocukların aldığı eğitimin temel taşını oluşturan anaokulu seçimi yaparken nelere dikkat etmeliyiz?