İELEV Eğitim Kurumları gelecek planı yapan öğrencilerine destek olmak vizyonu ile düzenlediği Kariyer Günleri’nde “Vicdani Zeka ve Değerleri” konuşulacak. Kariyer yönelimi kavramının önemi ile öğrenciler henüz ilköğretim çağında iken gelecekleri için kariyer planları yapıyorlar. İstanbul Erkek Liseliler Eğitim Vakfı Eğitim Kurumları öğrencilerinin gelecek planlarına destek olmak vizyonu ile ortaokullar arasında bir ilk olarak başlattığı “Kariyer Günleri”ni 18 – 20 Şubat 2013 tarihleri arasında “İELEV Kariyer Günleri” etkinlikleri adıyla dördüncü kez düzenleniyor.

 İstanbul Aydın Üniversitesi’nin de dahil olduğu “Bilgi Teknolojileri Sektöründe Mühendislerin ve Teknisyenlerin Bilgi ve Yeteneklerini Geliştirme Projesi” kapsamında İAÜ mezunları yurtdışında staj ve çalışma imkanı bulacak.

Ekim ayından bu yana yayında olan Yeniçarşım.com, alışkın olduğumuz e-ticaret sitelerinden oldukça farklı. Site şimdiden sloganı olan “Evden çıkmadan çarşıya çık” mottosunu fazlasıyla yerine getiriyor. Çünkü şimdiden Yeniçarşım.com’da yüzlerce mağaza var ve siz dilediğiniz ürünü bu mağazalar arasından seçerek kolaylıkla satın alabiliyorsunuz.

Almanya’nın Essen kentinde, Essen ve çevresinde görev yapan Türkçe anadili dersi öğretmenlerinden oluşan Lehrerverein Ruhr E.V. ve çevre okulların katılacağı 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları yapılacak.

Paskalya tatili nedeniyle gecikmeli olarak 14 Mayıs Cumartesi saat 13.00-18.00 arasında ‘Çokdillilik gelecektir’ sloganıyla yapılacak etkinlikte, öğrencilerin folklor ve dans gösterisi sunacak şiirler okuyacak.