İstanbul Aydın Üniversitesi’nin de dahil olduğu “Bilgi Teknolojileri Sektöründe Mühendislerin ve Teknisyenlerin Bilgi ve Yeteneklerini Geliştirme Projesi” kapsamında İAÜ mezunları yurtdışında staj ve çalışma imkanı bulacak.

AB Hayat Boyu Öğrenme Programları dahilinde devam eden Leonardo Da Vıncı PLM (İşgücü Piyasasındaki Kişilerin Hareketliliği) kapsamında üniversitelerin gerçekleştirdiği öğrenci değişimleri ve hareketlilikleri devam ediyor. İstanbul Aydın Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Koordinatörlüğü tarafından yürütülen projeler, özellikle Anadolu BİL Meslek Yüksekokulu Bilgisayar Programcılığı, Bilgisayar Teknolojileri bölümlerinden mezun olan gençlere 5 aylığına Yunanistan’da Bilişim Sektöründe faaliyet gösteren firmalarda staj imkanı sağlayacak.

Mesleki bilgilerini tecrübeye dönüştürme imkanı bulacak olan İAÜ mezunları, firmalarla yapılan anlaşmalar doğrultusunda staj sonrasında çalışma imkanı da bulacaklar. Şubat ve Haziran 2013 tarihleri arasında gerçekleşecek olan program ile İstanbul Aydın Üniversitesi mezunları, üniversitede almış oldukları yabancı dil eğitimini de pekiştirmiş olacaklar.

Paylaşmak ister misin?

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google BookmarksSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Güvenlik kodu
Yenile