İELEV Eğitim Kurumları gelecek planı yapan öğrencilerine destek olmak vizyonu ile düzenlediği Kariyer Günleri’nde “Vicdani Zeka ve Değerleri” konuşulacak. Kariyer yönelimi kavramının önemi ile öğrenciler henüz ilköğretim çağında iken gelecekleri için kariyer planları yapıyorlar. İstanbul Erkek Liseliler Eğitim Vakfı Eğitim Kurumları öğrencilerinin gelecek planlarına destek olmak vizyonu ile ortaokullar arasında bir ilk olarak başlattığı “Kariyer Günleri”ni 18 – 20 Şubat 2013 tarihleri arasında “İELEV Kariyer Günleri” etkinlikleri adıyla dördüncü kez düzenleniyor.

Rehberlik ve Psikolojik Danışma Bölümünün liderliğinde düzenlenen “İELEV Kariyer Günleri”nin bu yılki teması “Vicdani Zeka ve Değerler”. Programın ilk gününde “Mezun İELEV’ liler Liselerini Tanıtıyor” temalı panel çalışmasında öğrenciler hedefledikleri liseleri İELEV mezunu olup şu an lise eğitimlerini sürdüren öğrencilerin deneyimleri, gözlemleri üzerinden tanırlarken ve tanıtılan her lisenin nasıl bir insan modeli yetiştirmeyi hedeflediğini öğrenecekler.

İkinci gün programında konuk olarak yer alacak olan Young Guru Academy (YGA) eş başkanı Enis GÜRAY “Vicdani Zeka ve Değerlerimiz” temalı söyleşisinde liderlik, erdem ve vicdani zeka ile ilgili paylaşımlarda bulunacak. Programın son gününde ise “Dönüşümsel Liderlik: Rol Modelleriyle Buluşma” temalı söyleşinin konukları Doç. Dr. Ata ANIL, Diş Hekimi - Öğretim Üyesi - İELEV Yönetim Kurulu Başkanı, Erol EVGİN, Sanatçı - İELEV Mütevelli Heyeti Üyesi, Ali GÜNEYSU, İELEV Genel Müdürü olacak. Konuklar İstanbul Erkek Lisesi mezunlarının temsilcileri olarak evrensel değerlerin kendi yaşam hikâyelerindeki izdüşümlerini İELEV’ li öğrencilere aktaracaklar.

Paylaşmak ister misin?

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google BookmarksSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Güvenlik kodu
Yenile