Bugün öğrenciler de veliler de büyük heyecan içinde. İkinci dönem TEOG yani Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş sınavları bugün başladı. Bugün ve yarın devam edecek olan sınavlardaki soru ve yanıtların yarın öğleden sonra internetten yayınlanacağı bildirildi.

TEOG sınavlarına 1 milyon 273 bin öğrenci girecek. Sınavda bugün Matematik, Türkçe, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi derslerinden sorular sorulacak. Yarın ise Fen Bilimleri, T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük ile yabancı dil sınavları var. TEOG çerçevesinde yapılan merkezi yazılılar yerleştirme puanının yüzde 70’ini etkiliyor. Geriye kalan yüzde 30’unu ise tüm yazılılar oluşturuyor. Merkezi sınavda alınan puanların hem karne notu olarak değerlendirileceği, hem de liseye geçişte önemli rol oynayacağı belirtiliyor.

Sınavla öğrenci alacak özel okulların kayıt işlemleri, 24 Haziran-10 Temmuz tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Güzel sanatlar ve spor liselerine yerleştirme işlemlerinin de merkezi olarak yapılacağı bildirildi.

Paylaşmak ister misin?

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google BookmarksSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Güvenlik kodu
Yenile