Almanya´da artan uzman personel açığına karşı mesleki gelişim seçeneğine dikkat çekmek amacıyla geliştirilen „Mesleki Gelişim Günü“ 21 Eylül 2012 Cuma günü dördüncü kez gerçekleştiriliyor. Aksiyon kapsamında tüm ülke çapında 100 binin üzerinde katılımcı çekmesi beklenen 1.000 dolayında etkinlik düzenlenecek. Mesleki gelişim alanında faal 16 çatı kuruluş ve işletmenin finansal ve içeriksel katkılarıyla gerçekleştirilen aksiyonun desteklçileri arasında Alman Halk Eğitim Merkezleri Birliği, Federal Politik Eğitim Merkezi, Alman Yetişkin Eğitimi Enstitüsü, Eğitim Birliği, TÜV Nord Eğitim gibi kuruluşlar yer alıyor.

24 saatlik eğitim maratonu

Mesleki gelişim günü etkinlikleri arasında en özel yeri 24 saatlik eğitim maratonu teşkil ediyor.  20 Eylül saat 12´de Aachen´den başlatılacak maraton alfabede yer alan 24 harfin herbiri için saat yönünde takip eden bir rotayla Frankfurt´ta tamamlanacak. Alman Federal Meclisi´ndeki sembolik bir start ile başlatılacak etkinlikler www.deutscher-weiterbildungstag.de/marathon adresinden livestream olarak izlenebilecek. 24 saatlik mesleki gelişim maratonu süresince göçmenler için uyum kurslarından, sağlık kurslarına, politik eğitimden ingilizce derslerine kadar pek çok farklı seçenek sunulacak.

 

Paylaşmak ister misin?

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google BookmarksSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Güvenlik kodu
Yenile