Almanya“daki Dortmund Trabzonlular Derneği ve Dortmund Girişim, Eğitim ve Çeşitlilik Derneği UBV tarafından düzenlenen „ Mesleğe Adım,Adım“ başlıklı bilgilendirme toplantısına Dortmund ve çevresinde yaşayan 120´nin üzerinde genç ve ebeveyn katıldı.

TAM Vakfı´nın da katılımcıları arasında yer aldığı Otto Bennecke Vakfı´nın Migovita Projesi kapsamında desteklenen etkinlikte konuşan Dortmund Belediye Meclisi Üyesi Volkan Baran, meslek eğitim sürecinde bilginin önemine işaret ettiği konuşmasında gençlere süreci yakından takip etmelerini tavsiye etti.

Baran´ın ardından söz alan Seval Aksoy ve Burak Kaya ise Alman Eğitim Sistemini tanıtan konuşmalarının ardından velilerin çocuklarını meslek eğitimi sürecinde desteklemelerinin zorunluluk olduğunu ve velilerin gençlere anlayışla yaklaşması gerektiğini söyledi. Dortmund Trabzonlular Derneği Başkanı Ramazan Kabataş ve UBV Başkanı Aysun Tekin ise yaşadığımız çağda kalifiye olmanın önemine işaret ettikleri konuşmalarında, velilerden çocuklarıyla yakından diyalog kurarak onların sorunlarını paylaşmalarını istediler. Konuşmaların ardından oluşturulan çalışma gruplarında gençlerce sergilenen oyun katılımcılardan büyük ilgi gördü.

Paylaşmak ister misin?

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google BookmarksSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Güvenlik kodu
Yenile