Çoğu zaman yemek yemek kişinin mutsuzluk ve kaygı duygularını hafifletmek için kullandığı bir araç olur. Ancak bu asıl sorunu el almak ve çözümünü aramak yerine kişinin kendini oyalamasıdır.

Yapılan araştırmalara göre, bazı gıdalar ve yiyecekler göbek eritmede etkilidir, metabolizmamızı hızlanndırarak karın yağlarını yakmak için faydasını görebiliriz. Yani aç kalmadan, dikkatli beslenerek, neyi ne zaman ve ne kadar yiyeceğimizi bilerek yağlarımızdan kısa sürede kurtulabiliriz.

Erkeklerin cilt yapısı kadınlardan daha farklıdır Testesteron hormonu nedeniyle cilt daha kalın, daha yağlı, gözenekleri daha geniştir. Yağ salgısının fazla olması nedeniyle akne erkeklerde daha şiddetli ve daha uzun sürer. Bu nedenle erkek cildi özel bakım ister.

 Ayak bakımı ve sağlığı çok önemli. Özen gösterilmediği taktirde zamanla topuklarda çatlamalar meydana gelir. Topuklarda meydana gelen çatlaklar gerek sağlık açısından gerekse estetik açıdansa hiç de hoş olmayan bir durumdur.

Defne sabunu cilt tarafından hemen emilir, antiseptik özelliği vardır, derideki gözenekleri açıp ve rahatlama sağlar. Kepeğe karşı korur ve saç dökülmesini önler. Antiseptik oluşu sayesinde derideki birçok hastalığa, egzamaya, mantara iyi gelir. Romatizma ağrılarını dindirir ve varisleri rahatlatır. Erkekler traş köpüğü yerine zeytinyağlı defne sabunu kullanabilirler.

P&G’nin lider erkek bakım markası Gillette’in tıraş sistemi Gillette Fusion ProGlide’ın nanoteknoloji ile hazırlanan ince bıçakları kusursuz tıraş deneyimi sunuyor.