Yapılan araştırmalara göre, bazı gıdalar ve yiyecekler göbek eritmede etkilidir, metabolizmamızı hızlanndırarak karın yağlarını yakmak için faydasını görebiliriz. Yani aç kalmadan, dikkatli beslenerek, neyi ne zaman ve ne kadar yiyeceğimizi bilerek yağlarımızdan kısa sürede kurtulabiliriz.

Kırmızı biber, metabolizmayı hızlandırmaya yardımcı oluyor. Ayrıca damarlardaki kötü yağların da temizlenmesinde katkısı var.

Turunçgiller, portakal, limon, greyfurt gibi C vitamini yüksek besinler yağın daha hızlı çözülmesine ve dışarıya daha kolay atılmasına yardım ediyor.

Muz bol miktarda potasyum içeriği ile metabolizmayı hızlandırıyor ve ödemi engelliyor. Ölçülü miktarda yendiği sürece diyete destek olabiliyor. Sarımsak, tokluk hissinin uzun sürmesini sağlayan besinlerden.

Diyetlerde tok tutma özelliğiyle tercih edilen yumurta, yağın çözülmesini sağlayıp aynı zamanda metabolizmayı hızlandırmaktadır.

Yeşil çay, vücutta yap depolanmasına engel oluyor. Fazla aşırıya kaçmadıkça metabolizma hızlandırıcı etkisi de var ve yeşil çay yardımıyla kolayca zayıflayabilir, yağlarınızdan kurtulabilirsiniz.

Yoğurt, yağları vücudumuzdan atarken metabolizmayı da hızlandırıyor. Aynı zamanda sindirimi de kolaylaştırıcı özelliğiyle yoğurdu gerek diyetlerimizde gerekse günlük hayatımızda bol bol tüketmeliyiz.

Ceviz, badem, fındık gibi kuruyemişleri de az mıktarda tüketmek şartıyla diyet programımızda bulundurmalıyız. Ara öğünlerde tüketirseniz, tok kalmanıza yardımcı olur ve metabolizmanızı da hızlandırır.

Paylaşmak ister misin?

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google BookmarksSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Güvenlik kodu
Yenile