Great Place to Work® Enstitüsü’nün En İyi İşverenler 2014 listesine göre, çalışanlarının o şirkette olmaktan gurur duyabilecekleri kurum kültürleri yaratmış olan işletmeler başarıyı yakalıyor.

 Üniversiteden mezun olup iş arama sürecine girenlerin ortak sorunu, iş ilanlarının büyük bir kısmında deneyim şartının aranması. Yenibiris.com, farklı sektörlerden yöneticilere iş ilanlarındaki deneyim kriteri için gençlere ne önerdiklerini sordu.

Meslek seçiminin, hayatın uzun bir dönemini etkileyecek önemli bir karar olduğunun altını çizen Era Kolejleri Kurumsal İletişim Direktörü Filiz Kantekin, doğru meslek seçimi için kişinin kendine doğru soruları sorması gerektiğini belirtiyor… Era Kolejleri Kurumsal İletişim Direktörü Filiz Kantekin, meslek seçmenin bir anlamda hayatını biçimlendirmek demek olduğunu belirterek “O nedenle meslek seçerken kişinin acaba ben bu hayatı istiyor muyum, diye sorarak ona göre karar vermeli” diyor.

Yaşam Koçu Süleyman Akay, iş hayatında başarının 10 altın kuralını açıkladı. Kişisel Gelişim Uzmanı ve Yaşam Koçu Süleyman Akay, yoğun rekabetin yaşandığı iş hayatında başarıyı getirecek ve farklılaşmayı sağlayacak önerilerini açıkladı.

Emeklilik denince aslında bolca boş vakte sahip olmak, özgür olmak, sürekli tatilde olmak, gezilere çıkmak gibi durumlar akla geliyor ve hayatın belki de en cazip dönemlerinden biri gibi hayal ediliyor. Ancak her ne kadar kendi isteğinizle emekliliğe karar veriyor olsanız, maddi anlamda zorluk yaşamayacak ölçüde imkanlarınızı oluşturmuş olsanız da bu süreç ne yazık ki hayal ettiğiniz gibi olmayabiliyor.

 İşyerinde stres pek çok kişinin hem iş hem de özel hayatını etkilemektedir. Dalgalanan ekonomi, giderek azalan gelir düzeyi, şirket evlilikleri ya da ekonomik kriz nedeniyle toplu halde işten çıkarmalar veya bununla ilgili kaygılar, özellikle de çalışan kadınlar için iş ve özel hayat dengesini kurmada zorlanma gibi nedenler strese yol açabilmektedir.