´Evlilik ve Boşanma Terapisti Uzman Psikolog Gamze Eser evliliklerin bitme noktasına gelme süreci hakkında görüşlerini açıkladı.

Pek çok çiftin kâbusu olan aldatma dünyada sayısız araştırmaya konu oluyor. Araştırmalarda, "Aldatmanın türleri nelerdir?" gibi sorulara yanıt aranıyor.

Aldatmayla ilgili araştırmalar yapan ve anket çalışmalarıyla dikkat çeken Cinsel Sağlık Enstitüsü Derneği (CİSED) cinsel terapistleri, eşler arasında “şiddetli geçimsizlik” olarak ifade edilen çatışmaların, gerçekte dolaylı yoldan yapılan aldatmalar sonucunda yaşandığını söylüyor ve "yalan söylemek, verilen sözü tutmamak, soğuk durmak, saygısızca davranmak veya adaletsiz olma" gibi eylemlerin de aldatma olduğuna dikkat çekiyor.

Sağlıklı bir aile yaşantısı için sağlıklı karı-koca ilişkisi şart. Çocukların sağlıklı gelişmesi için gerekli olan sosyal yapı, anne ve babanın iyi anlaştığı ailede çok daha farklıdır.

 Boşanma deyince aklımıza ilk kavga ve tartışmalar gelir diyen Psikolog Gamze Eser, aslında mutlu boşanmaların da olabileceğini ve yollarını açıkladı..

Anne ve baba iki farklı kişi, iki farklı bakış açısı. Bu iki farklı kişinin ortak çocukları. Anne babalar, sahip oldukları farklılıklardan dolayı zaman zaman sorunlar yaşayabilir, bu çok normaldir.

Günümüzde evlenmek, evliliği sürdürmek, evli kalmak her geçen gün zorlaşıyor. Boşananların sayısı ise artıyor. İster erkek ister kadın tarafı olsun zor durumlarda artık eskisi gibi evliliğin sürdrülmesi için büyük özveride bulunmuyor.