Uzman Hipnoterapist Psikolog Gani Eser, toplumların kanayan yarası olan kadınlara yönelik şiddet konusunu ele alarak, şiddet uygulayan erkeğin, çocukluğundaki yetiştirilme tarzına değindi. Şiddet bir sonuçtur. Bir olgunun nedenlerini incelemeden sadece sonuca odaklanmak ise çözümsüzlüğe yol açar.

Twitter toplulukların birbirleriyle iletişime geçtiği, birbirine jest yaptığı bir ortam. Twitter insanların Tweet atarken annelerini nasıl tarif ettiğine bakmıştı.

 İlk jinekolojik muayenenin genç kızları tedirgin ettiği bilinen bir gerçek. Kadın Hastalıkları, Doğum ve Tüp Bebek Uzmanı Op. Dr. Seval Taşdemir, bu tedirginliğin sebebinin genç kızların muayenede ne ile karşılaşacaklarını bilmediğinden kaynaklandığını belirtiyor.

Tükenmişlik sendromu en çok giderek ağırlaşan hayat şartları karşısında her şey ile baş etmeye çalışan kadınlarda görülüyor…

Doğumun ardından bebeğini evde bırakarak iş hayatına dönen yeni anneler için bu süreç bunaltıcı olabiliyor. Çalışan anneler yetersizlik endişesi yaşıyor.

Giderek ağırlaşan hayat şartları, günümüzde en çok kadınları etkiliyor. İş hayatının koşuşturması, çocukların ve eşin sorumlulukları, her şeye yetişmeye çalışan kadınları tükenmişlik sendromuna sürüklüyor.