Aile Danışmanı ve Psikolog Gamze Eser, Türkiye'de başarılı genç kadınlar arasında çok yerini almış bir isim.. 3 çocuk annesi Eser, Kastamonu Özel Artsam Kolejinin ve büntesinde 2 özel anaokulunun kurucusu..

Erkeklere oranla, fön, boya gibi uygulamaların sık kullanımı nedeniyle saç bakımına daha çok özen göstermesi gereken kadınlara sadece "bitkisel şampuan kullanın” önerisi geldi.

İş performansını etkileyen en önemli unsur kuşkusuz çalışan mutluluğu. Peki, çalışanların ne kadarı işini seviyor? Elemanonline.net'in yaptığı araştırmaya göre çalışanların yüzde 84'ü işinden memnun değil. 11 bin 350 kişi arasında yapılan ankete katılanların yüzde 72'si işini değiştirmeyi düşünürken, sadece yüzde 16'sı işinden memnun.

Almanya'nın Neuss kentinde bulunan Johannes von Gott adlı yaşlı bakım evinde temizlik işçisi olarak çalışan Ayşe D. adlı 37 yaşındaki Türk kadın, başörtüsü taktığı için işinden oldu.

Evine gelen mektupla işten çıkarıldığını öğrenen Ayşe D. avukatı Jan-Philipp Kraa aracılığıyla Mönchengladbach İş Mahkemesi'nde işyerine karşı dava açtı.

İş görüşmelerinin amacına ulaşması ve istenilen işe girebilmek için belirli kriterlere uymak gerekiyor. Bir ülkede yabancıysanız özellikle de Türk iseniz, iş bulma konusunda  işiniz daha da zorlaşıyor. Almanya’daki Türkler‘de genel olarak, “Biz Türkler’i istemiyorlar, beni işe almayacaklar” diye bir kanı ve korku olduğunu açıklayan İnsan Kaynakları Şirketi Turkvita yöneticisi Dr. Ediz Bökli‚ böyle bir düşünceyle iş görüşmesine gitmemek gerektiği konusunda uyarıyor:

Almanya’da çalışan kadınlar, iş yerinde sütyen takmak zorunda. Alman Federal Yargıtayı (Bundesgerichtshof), işverenin, kadın çalışanlarına sütyen, büstiyer ve fanila gibi iç çamaşırı giyme konusunda mecburiyet getirebileceğine karar verdi.