Cinsel Sağlık Enstitüsü Derneği (CİSED) verilerine göre dünyada ve ülkemizde pek çok kadın cinsel ilişki esnasında ağrı ve acı hissediyor.

 “Vajinanın kasılması” anlamına gelen vajinismus; kadının, vajinasının kasılıp cinsel ilişkiye girememesi olarak biliniyor. Bu nedenle de çoğunlukla ve yanlış olarak bunun bir vajinal sorun olduğu düşünülüyor.

Halk tarafından “vajina kilitlenmesi” olarak bilinen durum, tıp çevrelerince “penis captivus” olarak adlandırılıyor ve “tutsak penis” anlamına geliyor. Penis captivus, “cinsel birleşme sırasında kadının vajina kaslarının kasılması, böylece penisi kenetlemesi ve penisin vajinadan çıkışını engellemesi durumu” olarak tanımlanıyor.

 İnsanın normal bir cinsel hatanın olması doğanın gereğidir. Peki cinsel birliktelik sırasında ne kadar kalori harcadığınızı biliyor musunuz? Düzenli cinsel hayatı olanların çok daha hızlı bir şekilde kilo verdiği biliniyor. Peki cinsel birliktelikte ne kadar kalori harcanıyor?

İlk başlarda birlikte olmaktan müthiş zevk alsanız da cinsel yaşam kolaylıkla monotonlaşabiliyor. Siz de bu durumdan yakınanlardansanız, artık sınırları zorlamanın zamanı geldi demektir.

Bazı alışkanlıklar insanda zamanla bağımlılık haline gelebiliyor. Porno bağımlılığı son dönemlerde danışanların cinsel terapistlere en çok başvurduğu konuların başında geliyor.