İlk başlarda birlikte olmaktan müthiş zevk alsanız da cinsel yaşam kolaylıkla monotonlaşabiliyor. Siz de bu durumdan yakınanlardansanız, artık sınırları zorlamanın zamanı geldi demektir.

Cinsellik hayatımız vazgeçilmez bir parçasıdır... Bunu yaşarken de öylesine yatmanın ötesinde hissederek yaşamalı ve haz almalısınız... Çünkü keyif almadığınız bir seks zamanla monotonlaşır, ne size ne de partnerinize zevk vermez. Oysa tutkunuzun sönen alevini canlandırmak elinizde. Sınırlarınızı zorlamalı ve fantezilerinizi hayata geçirmelisiniz. İşte uzmanlardan monotonlaşan cinsel yasantinizi tekrar canlandıracak öneriler;

Hayır demeyi öğrenin. Yalnızca istediğiniz zaman seks yapın. Her zaman “Evet” demek, aşkın büyüsünün yok olmasına neden olabilir. Üstelik sizin için yıpratıcı sonuçlar doğurabilir. Birlikte orgazm olmak muhteşem bir duygu olmakla birlikte, şart değil. Taraflar birbirlerinden bağımsız olarak ve kendi bedenlerinin sinyallerini izleyerek zevk almalıdır. Bu ritmlerin çakışması elbette mutluluk verici. Aynı anda olsun olmasın, önemli olan kimsenin tatminsiz kalmaması.

Kendinizi koruyun ve emin olun. Sevişme sırasında ve sonrasında yaşayabileceğiniz endişelerden kurtulabilmek için mutlaka korunmalısınız. Sevişmenin en heyecanlı zamanı olan birleşme anını mümkün olduğunca geciktirmek ve daha fazla heyecanlanmak için keşfetmeyi asla bırakmayın.

Yeni dokunuşlar denemekten korkmayın. Örneğin partneriniz G noktasını hiç aramadıysa, bunu deneyin. Bu keşiflerin zamanı geldiğinde, bir zevk ve heyecan patlaması yaratağından emin olabilirsiniz.

Tutkunuzun azaldığını fark ettiğinizde kendinize 48 saatlik bir zaman ayırın. Çocukları bir yakınınıza gönderin, telfonun fişini çekin, buzdolabını tahrik edici yiyeceklerle doldurun. Sonrasını müzik dinleyerek, film izleyerek ve sevişerek geçirin. Yasak oyunlar oynayın. Tabularınız yıkın ve sizden beklemediği şeyler yaparak onu şaşırtın. Kalabalık yerlerde onu tahrik edin, gece uyurken onu heyecanlandırarak uyandırın. Bunları yaparken unutmayın ki siz de zevk alacaksınız.

Kendinizi frenlemeyin ve ona istediğiniz herşeyi söyleyin. Sözcüklerin gücünü keşfedin; ona şefkatli, seksi ya da saldırgan sözler söyleyin. Unutmayın. Konuşmak, birbirini seven iki insanı ayırmaz, aksine birleştirir. Sevişme sırasında konsantrasyonunuzun bozulmasına izin vermeyin. Baştan başlayın ve önceki halinize geri dönün. Bu durumlarda çiftin başa dönebilmesi aralarındaki bağı güçlendiren ve birbirlerini tanımalarını sağlayanh bir etkendir.

Birlikte iç çamaşırı alışverişine çıkın ve gecelerinizi renklendirecek her türlü kıyafeti satın alın. Aranızda ‘seni istiyorum’ anlamına gelen bir hareket ya da davranış geliştirin ve bunu yalnızca baş başa olduğunuzda değil, kalabalık ortamlarda da yapın. Bu, size ait özel bir dünya yaratacak. Kokular, kadın-erkek arasındaki çekimde büyük bir rol oynar.

Parfümlerden yararlanın ama bedenlerinizin doğal kokularını gizleyecek kadar değil. Beraber duş yapın. Birbirinizi sabunlayın. Duştan sonra geceye yatakta devam edin. Seviştiğiniz mekanı yatak odasıyla kısıtlamayın.

Farklı yerler keşfedin. Her sevişmenizin size maksimim tatmin vereceğini sanıyorsanız, sürekli olarak hayal kırıklığına uğrarsınız. Bu, ancak filmler için geçerlidir. Gündelik hayatımızda ise sevişmeler bazen tutkulu, bazen daha az tutkuludur. Her seferinde şiddetle orgazm olmayı beklemek yanlış.

Cinsel sorunlar basit bir soğuk algınlığı gibi kendiliğinden çözülmez. Stres ve yorgunluk gibi nedenlerden kaynaklanan problemler, sorunun kaynakları ortadan kalktığında çözülebilir. Ancak eğer çözülmüyorsa, en iyi çözüm çiftin bir uzmana başvurması olacaktır.

Paylaşmak ister misin?

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google BookmarksSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Güvenlik kodu
Yenile