İnsanın normal bir cinsel hatanın olması doğanın gereğidir. Peki cinsel birliktelik sırasında ne kadar kalori harcadığınızı biliyor musunuz? Düzenli cinsel hayatı olanların çok daha hızlı bir şekilde kilo verdiği biliniyor. Peki cinsel birliktelikte ne kadar kalori harcanıyor?

30 dakika süren bir cinsel birliktelikde çiftlerin aktif olma durumlarına göre 350 kalori enerji harcamaları mümkün. Bu kaloriyi yakmak için ise bir kişinin 40 ile 50 dakika arasında düzenli olarak jogging yapması gerekiyor.

Ancak sağlıklı bir cinsel birliktelik için sağlıklı beslenmek de gerekiyor. Düşük yağlı yiyeceklerin tüketimi ve daha çok sebze ağırlıklı beslenilmeli.

Bu şekilde sağlıklı beslenen ve düzenli olarak cinsel ilişkisi olanlar kısa sürede kilo verebilir. Uzmanlar, öpüşmenin de hızlı kalori harcamak ve cinsel ilişkiye hazırlanmak için iyi bir yöntem olduğunu dile getiriyorlar.

38 farklı yüz kası, öpüşme sırasında gerçekleştirdikleri hareketlerle kilo vermeye katkı sağlıyor. Uzmanlar, bir dakikalık bir öpüşme sırasında 20 kalorilik enerji harcandığını dile getiriyor.

Paylaşmak ister misin?

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google BookmarksSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Güvenlik kodu
Yenile