Almanya’nın Nürnberg kentinde kendi muaynehanesini açan Dr. Ümit Yıldırım, yeterli bilgisi olmayanların sağlık konusundaki yönlendirmelerine karşı halka uyarıda bulundu.  Genel Cerrah Uzmanı Dr. Ümit Yıldırım, “Her insanın sağlık konusunda eksikleri olabilir. Önemli olan hangi hastalığın kim tarafından çözüleceğinin bilinmesidir” diyerek şöyle konuştu: 

Yapılan araştırmalar kadınların erkeklere göre daha az su tükettiklerini gösteriyor. Oysa bayanların cildindeki kırışıkların oluşumunda ve artmasında en önemli etkenlerden biri yeterli su tüketiminin olmamasıdır. Yeterli oranlarda su içen kişilerde yaşlanma daha yavaştır. Konu ile ilgili yaptığı araştırmalarla gündem yaratan Prof. Dr. İbrahim Adnan Saraçoğlu doğal mineral içeren sular hakkında önemli açıklamalarda bulundu…

Yeditepe Üniversitesi Hastanesi Genel Cerrahi Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Özcan Gökçe, meme kanseri cerrahisinde uyguladıkları yeni bir yöntemle hastaların memelerinin tamamını kaybetmelerini önlediklerini belirtiyor.

Beş yıldır, meme derisini ve başını koruyarak yapılan ameliyatları bugüne kadar 50 civarında hastaya uygulandığını belirten Prof. Dr. Gökçe, yöntemi şöyle anlatıyor: