Almanya’nın Nürnberg kentinde kendi muaynehanesini açan Dr. Ümit Yıldırım, yeterli bilgisi olmayanların sağlık konusundaki yönlendirmelerine karşı halka uyarıda bulundu.  Genel Cerrah Uzmanı Dr. Ümit Yıldırım, “Her insanın sağlık konusunda eksikleri olabilir. Önemli olan hangi hastalığın kim tarafından çözüleceğinin bilinmesidir” diyerek şöyle konuştu: 

“Genel cerrah uzman doktor denilince akla sadece hastanede amaliyat eden doktor gelmemelidir. Genel Cerrah Uzmanı olarak ben, muaynehanemde Hemoroid (basur) ameliyatı, yağ bezleri, cilt lekeleri, varis, sünnet ameliyatları yapıyorum. Çalıştığım Hallerwise Hastanesi’nde ise, diğer ameliyatlardan, örneğin kapalı (laparoskopik) ve açık fıtık ameliyatı ve kapalı (laparoskopik) safra kesesi ameliyatlarına giriyorum. Tıp konusunda herhangi bir eğitimi ve yeterli bilgisi olmayanların, sağlık tedavisi konusunda yönlendirmelerine kesinlikle müsaade edilmemeli. Vatandaşlarımızı bu konuda duyarlı olmaya çağırıyorum. Hastalıkların tedavisi sadece uzman doktorlar  tarafından yapılmalıdır.”

İki çocuk babası Dr. Ümit Yıldırım'ın, Nürnberg'in Plarrer merkezindeki 180 metrakrelik yeni muayenehanesinin açılışına Nürnberg Başkonsolosluğu Çalışma ve Sosyal Güvelik Ateşesi Dr. Kemal Ramoğlu'nun yanısıra, Nürnberg ve çevresinde görev yapan doktor, işadamı, dernek temsilcileri, politikacı ve çok sayıda vatandaşımızın katıldı.

(İlhan Baba-Nürnberg)

 

Paylaşmak ister misin?

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google BookmarksSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Güvenlik kodu
Yenile