4 Mayıs- 10 Mayıs haftaya Akrep burcunda gerçekleşen dolunay ile başladık. Duygusal temalar ile hırs ve azim gerektiren konularda önemli gelişmeler olabilir. İkili ilişkilerde ise kriz niteliğindeki durumlara karşı dikkatli olmakta fayda var. Ölçüsüz tepkiler sonradan pişmanlıklar yaratabilir.

Haftanın ilk yarısında etkili olacak olan Güneş-Plüton üçgen açısı güç birliklerine ve zorlu mücadelelerin altından kalkma kararlılığına işaret ediyor. Hafta sonu ise Merkür-Neptün kare açısı etkili olacak. Yanlış anlaşılmalar ve dalgınlıklar açısından dikkatli olmak gerekir. ÖNCELİKLE YÜKSELEN BURCUNUZA GÖRE OKUMANIZI ÖNERİRİM

KOÇ ve Yükselen KOÇLAR Hafta başında gerçekleşecek olan dolunay ödeme ya da borçlanma konusunda bazı gelişmeleri beraberinde getirebilir. İlerleyen günlerde bu konuda önemli bir kişiden bir destek alabilirsiniz. Size güç ve güven verecek bir el uzanacak. Hafta sonu bazı tatsız şeyler kulağınıza gelebilir. Hemen yargıya varmayın. Kelimeler dolanırken şekil değiştirecek. Sizin söylediğiniz sözler de hedeflemediğiniz manalara çekilebilir.

BOĞA ve Yükselen BOĞALAR Hafta başında gerçekleşecek olan dolunay, evliliğiniz ya da eşiniz ile ilgili bir gelişmeyi ön plana çıkarabilir. Dolunay ile birlikte bekarlar için yeni bir beraberlik şekillenebilir. İlerleyen günlerde sizi ilgilendiren bir mevzuda alacağınız bir görüş ya da eğitim önünüzün açılmasına vesile olacak. Hafta sonu maddi harcamalarınıza dikkat. Alışverişe sizi harcamaya yönlendiren kişilerle çıkmayın.

İKİZLER ve Yükselen İKİZLER Hafta başında gerçekleşecek olan dolunay günlük iş temponuzda bazı değişikliklere sebep olabilir. Verilen yeni bir görevin stresi ya da sizden beklenen bir şeyleri yetiştirme ve teslim etmenin telaşı söz konusu olabilir. İlerleyen günlerde ruhsal içerikli konularda bazı önemli deneyimler yaşayabilirsiniz. İçinizdeki güç keşfedilmeyi bekliyor. Hafta sonu kendinizi doğru ifade etmekte ve niyetlerinizi, isteklerinizi anlatmakta sorun yaşanabilir. Netlik önemli olacak.

YENGEÇ ve Yükselen YENGEÇLER Hafta başında gerçekleşecek olan dolunay yaşamdan keyif aldığınız konularda bir gelişmeyi tetikleyecek. Çocuklarla ilgili konularda bazı önemli kararlar alınabilir. Bir çocuk müjdesi de söz konusu olabilir. İlerleyen günlerde bir arkadaşınızdan gelecek iş birliği teklifine arkanızı dönmeyin. Hafta sonu düşüncelerinizi açıkça dile getirmekte zorlanacağınız bazı ortamlarda bulunacaksınız. Susup, aynı fikirde görünmeniz hatalı yargılara sebep olabilir.

ASLAN ve Yükselen ASLANLAR Hafta başında gerçekleşecek olan dolunay aile ilişkilerinizde bir takım şeyleri dengelemenize ihtiyaç doğurabilir. Evde almanız gereken sorumluluklar gündeme gelebilir. Sevdikleriniz ve ev yaşamınız her zamankinden daha çok hassasiyet isteyecek. İlerleyen günlerde mesleki açıdan kendinizi güvende hissetmeniz sebep olacak bir olay yaşanabilir. İşe tutku katma zamanı! Hafta sonu bir grup aktivitesinde beklediğiniz kadar güzel bir atmosfer yakalamama ihtimali var. Beklentileri azaltın.

BAŞAK ve Yükselen BAŞAKLAR Hafta başında gerçekleşecek olan dolunay ile birlikte kardeşinizle bir araya gelme ve her ikinizi de ilgilendiren bir mevzuda fikir alış verişinde bulunma ihtimaliniz var. Bir eğitim, bir pazarlama işi ya da kısa bir yolculuk gündeme gelebilir. İlerleyen günlerde rehber niteliğinde bir kişiden önemli bilgi ve görüşler alma şansınız olacak. Bu bilgiler çocuğunuzla olan iletişimi de etkileyecek. Hafta sonunda önemli görüşmelerinizde beklenen performans gelmeyebilir. Net olmalısınız!

TERAZİ ve Yükselen TERAZİLER Hafta başında gerçekleşecek olan dolunay sizi bir yatırıma ya da bütçenizi ilgilendirecek bir satın almaya yönlendirebilir. Dolunay etkisi altındayken bu konularda ölçüsüz riskler almayın. Dostlarla maddi işlere girişmek de pek uygun olmayabilir. İlerleyen günlerde aileden gelecek ya da teklif edilecek bir destek sizi bu açıdan rahatlatabilir. Hafta sonunda çıkacağınız seyahatler ile ortamdan uzaklaşma planları varsa, zihninizi serbest bırakmaya çalışın. Yoksa keyfi yakalamama riskiniz var.

AKREP ve Yükselen AKREPLER Hafta başında gerçekleşecek olan dolunay burcunuzda olacak ve sizi diğer insanlardan çok daha fazla ilgilendirecek. Bireysel atılımlar, daha önce kendi adınıza attığınız adımların sonuçlarını alma ve doğal olarak da bunların bir miktar stresi söz konusu olacak. İlerleyen günlerde olabilecek bazı anlaşmazlıklarda eşinizin desteği ve sizden yana olan duruşu güven verecek. Hafta sonunda maddi konularda hesaplar biraz karışabilir. Ortaklaşa yapılan bir şeye tahmininizden fazla para çıkışı olacak.

YAY ve Yükselen YAYLAR Hafta başında gerçekleşecek olan dolunay ile birlikte iç dünyanıza döneceksiniz. Dış dünyada olan bitenden uzaklaşmak ve kendinizi dinlemek ihtiyacınız yoğun olacak. Harekete geçmenize ve yapmanız gerekenler engel olan kaygılarınızla barışma zamanı. İlerleyen günlerde işlerinize ve hizmetinize karşılık olarak gelecek ve sizi rahatlatacak bir para olabilir. Hafta sonunda eşinizle bir münakaşaya girmemek çok daha iyi olur. Sözleriniz yanlış değerlendirilecek ve bir sonuca varmak zor olacak.

OĞLAK ve Yükselen OĞLAKLAR Hafta başında gerçekleşecek olan dolunay arkadaşlarınız ve sosyal çevrenizi ilgilendiren bir konuda alınacak haberleri ve sizin de dahil olacağınız bazı gelişmeleri işaret ediyor. Verilecek emeklerin iyi bir ideale yönlendirildiğinden emin olmaya çalışın. İlerleyen günlerde daha önce ortaya çıkarmadığınız bir yeteneğinizin ile fark edilme şansınız olacak. Hafta sonu için yapılacak çok fazla ve karmaşık iş planlamayın. Özellikle trafikte geçecek zamanı mutlaka dikkate edin.

KOVA ve Yükselen KOVALAR Hafta başında gerçekleşecek olan dolunay mesleki hayatınızı, kariyer odaklı konuları etkileyecek. Bazı gayretlerin artık görünür olması gerekiyor. Bu etki ile yeni atılımlar da gündeme gelebilir. Olumlu ya da olumsuz, işiniz hakkında abartılı yorumlar yapanlara rağbet etmeyin. İlerleyen günlerde aile büyüklerinden biri ile yakından ilgilenmeniz gerekebilir. Karşılıklı destek alışverişi olacak. Hafta sonu keyif odaklısınız. Ancak işin bu keyif kısmı biraz pahalıya mal olabilir. Dikkat!

BALIK ve Yükselen BALIKLAR Hafta başında gerçekleşecek olan dolunay ile birlikte rutinden uzaklaşma ve biraz dışarıda zaman geçirme ihtiyacınız artacak. Belki de bir seyahat planı nefes alma molası gibi gelebilir. Bir taşınma da söz konusu olabilir. İlerleyen günlerde yakın çevrenizden birinin size yeni bakış açıları veren desteği güç bulmanıza ve beklettiğiniz hamleleri yapmanıza vesile olacak. Hafta sonu ailenizle bir arada ya da evde zaman geçirmek iyi gelebilir. Yapılacak işler var. Bir kısmı da fedakarlık istiyor.

Dr. Samiye Özbaş Soysal

www.astrokarmik.com

Paylaşmak ister misin?

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google BookmarksSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Güvenlik kodu
Yenile