Yine gündemi yoğun olan bir haftaya giriyoruz. Pazartesi günü Boğa burcunda, maddi dünyaya ve sahip olduklarımıza dair gelişmeleri tetikleyecek bir yeniay meydana gelecek. Salı günü Gençlik ve Spor Bayramı’nı büyük bir coşkuyla kutlayacağız. Aynı gün Merkür 12 Haziran tarihine kadar devam edecek çok sevdiğimiz geri hareketlerinden birine başlayacak. Haftanın ortasından itibaren ilişkiler konusunda gerginlikler, ani kararlar ve güç gösterileri yaşanma ihtimali olacak. 21 Mayıs’da Güneş, yaklaşık 1 ay için İkizler burcuna geçecek ve bu süreçte yaşamımızda bilgi akışı ve hareketlilikte bir artış yaşanacak. Hafta sonu etkili olacak olan Güneş- Satürn karesi ise kısıtlanma ve memnuniyet sağlayamama, mecburiyetler sebebiyle fazlasıyla yorulma ve kaygılı haller yaşanmasına vesile olacak. Otorite kurmakta ve otorite ile iyi ilişkiler oluşturmakta zorlanacağımız bir hafta sonu olacak. ÖNCELİKLE YÜKSELEN BURCUNUZA GÖRE OKUMANIZI ÖNERİRİM

KOÇ ve Yükselen KOÇLAR Hafta başında gerçekleşecek olan yeniay maddi konularda yeni bir girişimi, yeni bir kazanç kaynağını gündeme getirebilir. Bu hafta başlayacak olan Merkür retrosu, yakın çevrenizle olan ilişkilere ve iletişim tarzınıza her zamankinden daha çok dikkat etmeniz gerektiğini işaret ediyor. Yolculuk ve eğitim konularında da aksamalar olabilir. Hafta sonu yaşanabilecek anlaşmazlıklar, fikir ayrılıkları tahmin ettiğinizden daha öteye taşınıp kişiselleşmiş çatışmalara varabilir. Bilginizi ve konuşma tarzınızı eleştiren, size kendinizi bu konuda yetersiz hissettiren kişilere karşı mesafeli durabilirsiniz. Onların fikrini değiştirmekten vazgeçmek en iyisi olabilir. Bazı gezi planları zorunluluklar sebebiyle ertelenebilir. Bu hafta ve önümüzdeki haftanın ilk yarısı aile içi ilişkileri dengede tutmak için çaba göstermenizi gerektirecek durumlar yaşanabilir. Sizin gösterdiğiniz uyum diğerlerine de örnek olacaktır.

BOĞA ve Yükselen BOĞALAR Hafta başında gerçekleşecek olan yeniay burcunuzda olacak. Size kendi adınıza yapacağınız bazı atılımların, kişisel isteklere yönelik atılacak adımların fırsatını verebilir. Bu hafta başlayacak olan Merkür retrosu, maddi hesaplarınızın tekrar gözden geçirilmesine işaret ediyor. Yeni ödemelere ve satın almalara değil de eski bütçenin revizyonu adına kullanılabilir bu süreç. Hafta sonu özellikle maddi bir konuda beklediğiniz karşılığı görememe, maddi gücünüzün yeterli olmadığı bir şeye ihtiyaç duyma ve bu durumun rahatsızlığını hissetme, sizin için önemli bir konuda beklediğiniz desteği görememe durumları söz konusu olabilir. Hesaplı tavırlar ve ayağını yorganına göre uzatmak size fayda sağlayacak. Bu hafta ve önümüzdeki haftanın ilk yarısı özellikle yakın çevrenizle olan ilişkilerinizde beklemediğiniz tepkiler, uzlaşmayan ve kestirip atan yaklaşımlar dikkat çekecek. Genel olarak çevreden göremediğiniz esnekliği sizin göstermeniz ve uyum sağlamanız beklenecek.

İKİZLER ve Yükselen İKİZLER Hafta başında gerçekleşecek olan yeniay sizi bazı ihmal ettiğiniz konularla yüzleşmeye ve de daha önce göz ardı ettiğiniz sorunların çözüm arayışı noktasına getirebilir. Bu hafta başlayacak olan Merkür retrosu burcunuzda gerçekleşecek ve sizi diğer insanlardan biraz daha fazla etkileyecek. Özellikle bireysel hedefleriniz hakkında tekrar düşünmeye, belki de bazı revizyonlar yapma ihtiyacı doğabilir. Verilen sözlere, yapılan anlaşmalara dikkat. Hafta sonu ısrarla ve hızlıca yapılmasını istediğiniz, aceleniz olan işler konusunda çatışan ve hızınızı kesen, olumsuz tarafları gören, gösteren insanlarla uğraşmak zorunda kalabilirsiniz. Siz ısrar ettikçe muhalefetin dozu artacak. Biraz serbest bırakmayı ve esnemeyi deneyin. Bu hafta ve önümüzdeki haftanın ilk yarısı yatırım ve satın almayı düşündüğünüz şeyler konusunda radikal kararlar vermeden önce etraflıca düşünmek ve eğer alacaksanız ölçülü riskler almak iyi olur.

YENGEÇ ve Yükselen YENGEÇLER Hafta başında gerçekleşecek olan yeniay size yeni sosyal çevreye girmeniz, hayatınıza yeni arkadaşın dahil olması konularında fırsat sunabilir. Geleceğe dair yeni planlar yapacağınız ve ortak amaçlar edineceğiniz insanlar çoğalacak. Bu hafta başlayacak olan Merkür retrosu ile birlikte bilinçaltınızda yer alan şeylerin, korkuların, bastırılmış olan düşüncelerin ortaya çıkışına vesile olacak. Bu dönemde zihninizi susturup sakinleşmek her zamankinden zor olacak. Destek yöntemler, terapiler, ruhsal çalışmalardan çok fayda alacağınız bir süreç sizi bekliyor. Hafta sonu için planladığınız iş ve görüşmelerde “her şeyi kontrol edeceğim” ya da “benim istediğim noktada buluşulsun” diye ısrar etmeyin. Kontrolün elinizde olmayabileceğini kabul edin. Zorunluluklar ve size ait olmayan bazı kurallar yerine getirildiği, uyum gösterdiğiniz takdirde rahatlayacaksınız. Bu hafta ve önümüzdeki haftanın ilk yarısı baskı kurmaya çalışan, iyi niyetinizi yanlış yorumlayan kişilerle karşı karşıya geleceksiniz. Tepkilerinizi ölçülü biçimde göstermez ve kendinizi tutarsanız patlama yaşayabilirsiniz. ASLAN ve Yükselen ASLANLAR

Hafta başında gerçekleşecek olan yeniay, mesleki konularda bir yeni gelişmeye, bir başvuruya da yeni bir görev ile buluşmanıza vesile olabilir. Yaptıklarınızı ve becerilerinizi gösterme ve bu sayede yeni bir atılım yapma fırsatı olacak. Bu hafta başlayacak olan Merkür retrosu ile birlikte eski arkadaşlar ile buluşma, bir süredir ihmal ettiğiniz sosyal çevrenizle tekrar bir araya gelme imkanı sunabilir. Ancak bu arada en çok iletişim sorunlarını arkadaş çevrenizle yaşayacaksınız. Dikkat! Eski lafların, verilmiş sözlerin hesaplaşması olabilir. Hafta sonu kalabalık ortamlarda biraz sıkılabilirsiniz. Daha sakin ve kendi halinde kalmaya ihtiyacınız var. Bu hafta ve önümüzdeki haftanın ilk yarısı birlikte olduğunuz insanlara karşı gerçek duygularınızı ifade etmekte zorlanabilirsiniz. Yanlış anlaşılma kaygısı ile olduğunuzdan farklı görünmeye kalkmayın. Gerçek hislerinizi bilmeye hakları var.

BAŞAK ve Yükselen BAŞAKLAR Hafta başında gerçekleşecek olan yeniay ile birlikte yeni bir yolculuk planı, yeni bir ortam ve çevreye giriş imkanı, bir eğitime başlama, rehberlik edecek kişilerle yolunuzun kesişmesi gibi şeyler söz konusu olabilir. Bu hafta başlayacak olan Merkür retrosu ile birlikte işyerinde, patronla ilişkilerde, gelecek hedeflerinizde bazı sorunlu durumlar, yanlış anlaşılmalar, planların yeniden yapılması gündeme gelebilir. Bu dönem verilen sözler yapılan iş anlaşmaları her zamankinden çok dikkat gerektirebilir. Hafta sonu ev ve aileniz ile ilgili yapmanız gereken işler sebebiyle asıl yapmayı planladığınız işler de aksayabilir. Planlı olmanız ve zamanı iyi yönetmeniz şart. Bu hafta ve önümüzdeki haftanın ilk yarısı hırslarını kontrol edemeyen ve sağı solu belli olmayan kişiler sizi ekstra yorabilir. İyi ilişkiler adına her şeye “evet” diyen bir role bürünmek yerine ölçülü biçimde kendi isteklerinizi dile getirin.

TERAZİ ve Yükselen TERAZİLER Hafta başında gerçekleşecek olan yeniay ortaklaşa yapılacak bir maddi girişimi, bir kredi ya da borçlanma ya da alacak verecek hesabına dair bazı gelişmeleri tetikleyebilir. Bu hafta başlayacak olan Merkür retrosu ile birlikte seyahatler, eğitimler, yabancılar ve uluslararası kaynaklı işlerde biraz duraksama söz konusu olabilir. Hafta sonu sizinle aynı fikirde olmayan, sizi yakından tanımayan insanlarla bir arada olacaksınız. Bu nedenle de iletişim sorunlarına açık olacaksınız. Hak-hukuk meseleleri açısından da adil sonuçlar almak zor olabilir. Elde edemediğiniz anlayışı siz veriyor musunuz diye düşünün. Yeni fikirlere kapatmayın kendinizi. Bu hafta ve önümüzdeki haftanın ilk yarısında iş nedenli görüşmelerde, sunumlarda, iş ilişkilerinizde, yönetici konumundakilerle irtibat kurmada bazı sorunlar yaşanabilir. Yapmacık iyilik hallerine dikkat. Geçek niyetleri görmeyi deneyin. Yeni ve gönüllü olmadığınız iş birliklerine uyum sağlamanız gerekecek.

AKREP ve Yükselen AKREPLER Hafta başında gerçekleşecek olan yeniay evliliğiniz ve ikili ilişkileriniz ile ilgili konuları, eşiniz ya da iş ortağınız ile alakalı meseleleri gündeme getirecek. Bekarların hayatı paylaşacak biriyle yolu kesişebilir. Bu konuda bir adım atılabilir. Teklifler yapılabilir. Bu hafta başlayacak olan Merkür retrosu ile birlikte büyük maddi girişimler açısından her zamankinden daha tedbirli olmak gerekecek. Eski borçların kapanması ya da kapansın diye gündeme gelmesi söz konusu olabilir. Gelecek hafta yeni borçlar için uygun değil ancak eski hesapların kapanması için ideal bir hafta olacak. Hafta sonu için maddi ya da manevi açıdan bir başkasına bağımlı olmadan hareket etmeye gayret edin. Aksi halde beklentileriniz karşılık bulamayabilir. Bu hafta ve önümüzdeki haftanın ilk yarısı ikna çabaları istediğiniz şekilde sonuç vermeyebilir. Yapılması gerekenler konusunda rahat davranmayın. Uzaklardan gelen haberler hızlıca bir karar verip harekete geçmenize sebep olabilir. Fevri kararlar almayın.

YAY ve Yükselen YAYLAR Hafta başında gerçekleşecek olan yeniay iş ortamınıza, günlük rutin işlerinizde bazı değişikliklere sebep olabilir. Taze bir başlangıç, yeni bir iş arkadaşıyla iş birliği yapma, motivasyonunuzu artıracak yeni bir görev ile buluşma olabilir. Bu hafta başlayacak olan Merkür retrosu ile birlikte ikili ilişkilerde iletişim sorunlarına çok açık olacaksınız. Fikirlerin zıtlaşması, sivri dillerle yapılan eleştiriler, eşinizle aynı dilden konuşmakta ve hemfikir olmakta zorlanma söz konusu olabilir. Hafta sonu önceliği karşınızdakine vermek ve kendi isteklerinizden feragat etmek gerekebilir. Eğer katı, kuralcı ve soğuk davranmazsanız insan ilişkilerini çok daha iyi yöneteceksiniz. Bu hafta ve önümüzdeki haftanın ilk yarısı harcamalarınıza dikkat etmekte fayda var. Özellikle uzun vadeli borçlanmalar ve kalıcı yatırımlar konusunda ölçülü olmaya çalışın.

OĞLAK ve Yükselen OĞLAKLAR Hafta başında gerçekleşecek olan yeniay çocuklarınızla ilgili bir gelişmeyi, hayatınıza keyif verecek yeni bir uğraşıyı ya da yeni bir kişiyi hayatınıza çekecek şekilde tesir yapabilir. Bu hafta başlayacak olan Merkür retrosu ile birlikte günlük işlerinizi organize etmek, randevuları ayarlamak, zamanı yönetmek konusunda bazı sıkıntılar yaşanması söz konusu olabilir. Aksamalara kızmak yerine rutinlerinizi yeniden planlamak konusunu düşünün. Bu dönem iş konusunda alınan kararların daha sonra tekrar düşünülmesi gerekebilir. Hafta sonu için çok fazla yorucu ve kapasitenizi zorlayan işler konusunda ısrarcı olmayın. Bir heves eksikliği ya da genel bir halsizlik hali yaşanabilir. Bu hafta ve önümüzdeki haftanın ilk yarısı bazı konularda karşınızdaki adına da radikal kararlar almanız gerekebilir. Otorite uygulayan kişi olabilirsiniz. Ancak dozunu ayarlamanız şart.

KOVA ve Yükselen KOVALAR Hafta başında gerçekleşecek olan yeniay yeni bir ev, taşınma, evin içinde bir değişiklik, eve yeni bir kişinin dahil olması, gayrimenkul alım satımı ya da aile büyüklüğünün ilgilendiren bir gelişme gündeme gelebilir. Bu hafta başlayacak olan Merkür retrosu ile birlikte eski aşklar ve bunlarla ilgili eski konuşmalar gündeme gelebilir. Bu dönem çocuklarınızla olan ilişkilerde iletişim sorunları artabilir. Eski bir hobiniz tekrar hayatınıza girebilir. Hafta sonu eğlence amacıyla bir araya geldiğiniz insanlar size ek sorumluluklar yükleyebilir. Sosyal ortamlardan arzu ettiğiniz hazzı ve romantizmi yaratmakta zorlanabilirsiniz. Sevdiklerinizle aranızda otorite savaşlarının yaşanmasına müsaade etmeyin. Bu hafta ve önümüzdeki haftanın ilk yarısı iş ilişkilerinizde bir takım sürtüşmeler yaşanabilir. Ayrıca hizmet beklediğiniz ya da sizin hizmet sunduğunuz kişilerin sizi zorlama riski de var. Bu içerikteki ilişkilerinizde anlayış ve hoşgörü şart olacak.

BALIK ve Yükselen BALIKLAR Hafta başında gerçekleşecek olan yeniay yeni bir ticari girişimi, yeni bir kısa gezi programını, kardeşiniz ya da yakın çevreniz ile alakalı bir konuyu gündeme taşıyabilir. Bu hafta başlayacak olan Merkür retrosu ile birlikte ev ve aile yaşamınız ile ilgili yapılması gerekenler tekrar gözden geçirme, planlama açısından masaya yatırılacak. Ev alım satımı ile ilgili konularda pürüzler çıkabilir. Tadilat, dekorasyon gibi istekleriniz varsa eğer biraz ertelemek yerinde olabilir. Hafta sonu aile büyükleriniz ile ilgili sorumluluk almanız, evde yapılacaklar ile ilgili biraz daha organize ve planlı olmanız gerekecek. Zorunluluklara direnmek yerine üzerine düşeni yapmak en iyisi. Bu hafta ve önümüzdeki haftanın ilk yarısı keyfi uğraşlara haddinden fazla zaman ayırmayın. Aşk ilişkileri biraz çalkantılı olacak. Özellikle bu konularda fevri ve radikal kararlardan kaçının.

Dr. Samiye Özbaş Soysal

www.astrokarmik.com

Paylaşmak ister misin?

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google BookmarksSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Güvenlik kodu
Yenile