Herkes evinin temiz, eşyaların yerli yerinde ve ferah olmasını ister. Çalışıyor ve çocuğunuz da varsa ev temizlemek de sizin için pratik olmalı. İşte temizlik yaparken sizin işinizi kolaylaştıracak bazı öneriler:

Bulaşık makinesine koyulmayan bulaşıklarınızı daha kolay yıkamak için bulaşık suyunun içine bir kaşık sirke ilave edin. Bulaşıklarınızın daha kolaz yıkandığını ve parladığını göreceksiniz. Paslanmaz çelik tencereler zamanla parlaklıklarını kaybeder.

Bunun için tencereyi biraz sirke ile ateşe koyup ısıtın. Yumuşak bulaşık bezini ılık sirkeyi batırarak tencereyi iyice ovun. Daha sonra iyice durulayın. Çelik tencere ve çaydanlıklarınız bu yöntemle pırıl pırıl olacaktır.

Tavalarınız zamanla lekelendi veya balık kokusu mu sindi? Hiç dert değil. Bir bardak suya iki çay kaşığı karbınatı ve yarım fincan sirkeyi karıştırınç Daha sonra teflon tavanıza döktüğünüz bu karışımı kısık ateşte 10 dakika kadar kaynatın. Ve en son olarak tavanızı iyice temizleyin. Siz de pırıl pırıl olduğunu göreceksiniz.

Tül perdeleriz zamanla sraradı mı. Hiç dert değil. Perdezi yıkayacağınız suya iki kaşık toz şeker ileve edin. Perdelerinizin pırıl pırıl olduğunu göreceksiniz.

Çekmeceleri boşaltmadan hızlıca temizlemek istiyorsanız elektrik süpürgesinin ucuna ince çorap geçirmeniz yeterli. Böylece kısa zamanda çekmecenin içindeki tozlardan kurtulursunuz.

Paylaşmak ister misin?

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google BookmarksSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Güvenlik kodu
Yenile