Evinizde küçük çocuk varsa her zaman dağılan odalarınız, devamlı boşalan ve karıştırılan çekmeceleriniz var demektir. Ancak siz odalarınızın ve evinizin devamlı düzenli ve toplu olmasını istiyorsunuz.

Eşyalar yerli yerinde olsun istiyorsunuz. İşte bunun için size önerilerimiz: Öncelikle dolabınızı boşaltın ve kullanmadığınız eşyaları ya yeniden değerlendirmek için ayarlayın ya da ihtiyacı olanlara verin. Kısaca dolabınız tıklım tıklım olmasın.

Asılacakları asın. Katlanacakları katlayın. İşten yada dışarıdan geldiğinizde üzerinizden çıkardıklarınızı kesinlikle yatağın üzerine veya ortalığa atmayın. Yerlerini asın. Bunu çocuklarınıza da öğretin.

Sabahları erken kalkıyorsunuz. Acele işe gitmeniz ve çocuğunuzu hazırlanamanız lazım. Ancak bu telaşa rağmen çabucak yatağınızı toplamaya asla ihmal etmeyin.

Odalarınızdaki her eşyanın bir yeri olsun. Ortalıkta kesinlikle eşya olmasın. Takılarınızı, elektronik eşyalarınızı, kitaplarınızı ve diğer tüm eşyaları belirlediğiniz yerleri yerleştirin.

Evinizde tüm eşyaların yeri varsa, ortalıkta eşya yoksa temiz ve toplu bir eve kavuştunuz demektir. Bu toplu ve düzenli odalarınızın haftada en az iki kez tozunu almayı unutmayın. İşte size her zaman toplu ve düzenli bir ev.

Boş kaldığınız bir günde de evinizi dip köşe temizlersiniz bir hafta boyunca ferah, temiz ve toplu bir eviniz olur. Evinizi topladınız şimdi çay ve kahve molası. Evlerinizde huzur eksik olmasın....

Paylaşmak ister misin?

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google BookmarksSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Güvenlik kodu
Yenile