Adı Soyadı: MELEK AYDIN
Yaş: 42
Nereden katılıyor: ALMANYA


Uzun uğraşlardan sonra büyük oğluma hamile kaldığımı öğrendim. Artık çocuğumuz olmayacak fikrini tam kabul etmiştik ki 'çıkmamış candan, umut kesilmez' sözünü akıl edenlerin ne kadar haklı olduğunu bir kez daha tecrübe ettik. Hamileliğimin yedinci ayında oğluşum acele edip erkenden doğmak istedi. Neyse bir süre hastanede kaldık, müdehale falan derken bebeğimi 38. haftanın sonuna kadar tutmayı başardık elbirliğiyle.

Adı Soyadı: NESRİN UYANIK
Yaş: 46
Nereden katılıyor: KIRŞEHİR


Merhabalar ailemveben İnsanlar anılarını,hikayelerini yakın hissettiklerine ve ailelerine anlatır. Ailemveben de artık ailemizin bir parçası olduğu için doğum hikayemi paylaşmak istedim. Evlendiğimde 17 yaşındaydım. Genc olmama rağmen hemen çocuğum olsun istedim. Birkaç ay sonra hamile olduğumu öğrendim. Doktorumun dediği herşeyi eksiksiz yerine getiriyordum. Sağlıklı bir bebek dünyaya getirmek için elimden geleni yapıyor, sağlıklı besleniyordum. Dokuzuncu aya kadar gerekli bütün tetkikler takipler yapıldı, herşey yolunda gidiyordu. Dokuzuncu ayda bebeğin hareketlerinin yavaşladığını hissettim.

Adı Soyadı: KÜBRA GENCER
Yaş: 26
Nereden katılıyor: ALANYA


9 ay 10 gün sürecek sandığım, doğum hikayem tam 10 ay sürdü. Doktorum, ailem, arkadaşlarım ve benim için uzun bir süreçti. Haftada 3 gün doktora gidip nts’ye girdim. Doktor hanıma artık abla diyordum. Normal doğum yapmak istediğim için uzun süre bekledik, tabi bebeğimin durumu da önemliydi. Bu nedenle sık sık kontrole gittim. Bebeğim gayet iyiydi, kilo alımını ve gelişimini sürdürüyordu. Sıvı durumu normaldi. Bu nedenle sezeryana yönelmedim, ancak geçen süre nedeni ile bebeğim kilolandı ve boyu uzadı. Doktorum artık 18 Mart’ta sezeryan olmamı önerdi. Bebeğimin de durumunun iyi olması nedeni ile ayın 20’sinden 20’sine burçların değiştiğini söyleyerek, madem bebeğim doğum gününü seçemeyecek bari burcunu seçsin dedim ve 22 Martta kadar bekledim.

Adı Soyadı: SERAP BAŞER
Yaş: 43
Nereden katılıyor: HOLLANDA

Merhaba guzel anneler ve anne adayları, Sizlerle 19 yıl önceki doğum hikayemi paylaşmak istedim. Her doğum gibi bu da çok özel ve güzeldi. Genelde kadınlar adet zamanları geçince test yapar ve mutlu haberi alırlar. Fakat, bende öyle olmadı. Adet dönemim geçti, ben kendimi biraz rahatsız hissediyordum ve doktora gittim. Doktor bana hamilelik testi yaptı sonuç negatif çıktı ve bana birkaç gün içinde adet olmazsam tekrar gelmemi söyledi. Ben yaklaşık bir hafta bekledim ve doktora yeniden gittim. Doktor bana yeniden test yaptı sonuç yine negatif çıktı. Bu kez bana 3 günlük tabletler verdi. Tabletler adet olmamı sağlayacaklardı. Bense, tabletlerden yalnızca bir tanesini aldım diğerlerini almadim. Hislerim benim hamile olduğumu söylüyordu. Ben, beni hemen hemen hiç yanıltmamış hislerime güvenerek büyük bir ihtimal hamile idim ve bu ilaçlar bebeğe zarar verebilirdi.

Adı Soyadı: DİLEK TEKBAŞ
Yaş: 36
Nereden katılıyor: ADANA


Benim hikayem ilk kızımdan sonra başladı. Vücudum kist üretiyordu ve doğurganlığı engeliyordu. 3 sefer ameliyat olduktan sonra sürekli doktor tedavisi gördüm. Bu 11 yıl sürdü ne denediysek bir türlü 2. çocugumuz olmuyor, ister istemez üzülüyorduk. Doktorum “Bu tedavilere devam edersen ilerde rahim kanseri olma ihtimalin yükseliyor” dedi ve biz de eşimle kararlaştırdık.

Adı Soyadı: FATMABETÜL ÇOBAN
Yaş: 22
Nereden katılıyor: ANKARA


Yazıyı yazarken birden içimi çektim nedense. Benim doğum hikayem de görümcemleri eve yemeğe davet ettiğim gün başladı. Paşamın halası çabuk gel ben gitmeden göreyim seni demişti. Doğuma 3 hafta vardı. Benım paşa erken geldi. Yemekten sonra göl kenarına çay içmeye gittik. Orda da yerde oturduk. Doğum sancılarım orada başlamış. Ama ben anlayamadım, dedim kı ayakta kaldım ondandır. Dönüste de eşimin dayısının hanımı ‘Allah kurtarsın’ demişti.