Hayatın anlamını ararken biriktirdiğimiz en önemli "şey" arkadaşlar öyle değil mi?

Şunca yıldır geriye baktığımda ve ileriye bakmaya çalıştığımda hep güzel anılar ve güzel dileklerle avutuyorum kendimi.

Hepsinde de sevdiğim arkadaşlar var. Emek verdiğim, emek veren canlar. Dostluk kanatsız sevgidir diyen insanlarla büyüdük. Annemin artık ahretlik dediğim arkadaşları var. Çocukluğumdan beri tanıdığım sevdiğim insanlar. Daha geçen gün bir araya gelip erişte açıp sohbet ettiler. Annemde pişti bana da düştü tabi.

Az önce telefonda konuştuğum arkadaşımla her ne kadar yüzyüze pek fazla görüşemesek te sevgi ve saygının daimliğini hissettiren bir bağ var mesela. İsimlerini şu anda içimden geçirdiğim nice arkadaşımla bağlarımızı yeniden bulduk ve devam ettirmeye çalışıyoruz.

Çünkü dostsuz, arkadaşlık bağını hissetmeden yaşanan bir hayatın tadından bahsetmek abesle iştigal. Hayat gailesi derken, sırlarımızı birbirimizle paylaşırken gülüp eğlendiğimiz bazen de hüzünlerimizi paylaştığımız arkadaşlarımızın değerini bilmemek mümkün mü? Kimin ismini saysam bir diğeri eksik kalacak. Kimse eksik kalmasın. Sevgi ve saygı, anlayış, emek, dostluğa inanç ve bağlılıkla ömrümü sürdürmek istediğim onca insana buradan yüreğimi yolluyorum.

Yeni dostluklar için çok geç diye düşünsem de hayat güzel sürprizleriyle belki yeni eklemeler yapacak bu biriktirdiklerime bilmiyorum. Şu yaşıma dek bana emeği geçen, birbirimize emek verdiğimiz tüm insanlarıma sizlerin de huzurunda iyi ki varsınız diyorum.

Nice güzel yaşlanan dostluklara, sevgi bağının hep artması ve dostlukların ömür boyu sürmesi, desteğin ve mucizelerin birbirini sevenleri bulması dileğiyle Esenlikler

Paylaşmak ister misin?

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google BookmarksSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Güvenlik kodu
Yenile