Merhabalar,
Yemek bölümünü yazmam önerildiğinde çok heyecanlandım.Yıllardır aileme, eşime, dostuma yaptığım, takdir ve beğeni topladığım yemeklerimi şimdi daha büyük bir kitleyle paylaşma düşüncesi heyecanlandırdı beni.
Evimde iş yapmaktan en çok keyif aldığım yer mutfak. Bir de kısık sesle radyomda açıksa değmeyin keyfime.

Genç kızlık dönemimde zaman zaman alırdım annemden yemek yapma işini. En büyük takdir de babacığımdan gelirdi. Anneme "Kızımın yemeği seninkinden güzel oluyor hanım” diyerek beni yüreklendirirdi. Oysa ustam annemdi.

Genç yaşta evlilik yaptım fakat mutfakta hiç zorluk çekmedim. Babamın bıraktığı yerden, eşim dostum hep beğendi yaptığım (bazen de uydurduğum) yemekleri, pasta ve börekleri. Takdir aldıkça insan daha yeni şeyler üretme ve bilgi edinme gereği duyuyor. Yemek kitapları, gazetelerin yemek ekleri yeni ilgi alanım olmaya başladı.

Çocuklarımın olmasıyla onların seveceği şeyleri yapmaya başladım. İki oğluma da uzun yıllar beslenme çantası için pastalar, börekler, köfteler hazırladım. Şimdiki gibi hazır gıdayla beslememeye özen gösterdim.

Amacım, siz değerli okurlarla deneyimlerimi, tecrübelerimi, sevgiyle harmanladığım tarifleri paylaşmak. Eminim ki; sizlerin arasında çok yetenekli, becerikli hanımlar vardır. Tarif ve önerilerinizi de sitemizde paylaşmaktan mutluluk duyarız.
Sevgiyle ve sağlıcakla kalın.

Paylaşmak ister misin?

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google BookmarksSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Güvenlik kodu
Yenile