30
Dec

"Minik Bal Damlam" ile hafta içinde yaptığımız telefon konuşmasında, o hafta sonu için civardaki bir AVM’de bulunan bir sinemada gösterilen 5D filmi izlemeye karar vermiştik ki, ben de ilk defa bu tip bir aktivitede bulunacaktım…

Geçtiğimiz günlerde ziyaretime gelen "minik bal damlam", annesinin evleneceğini söyledi  ve 7 yaşının masumiyeti ile gözlerimin içine o mavi gözleri ile sevgi ile bakarak "üzülmemem gerektiğini, büyüyünce benimle kendisinin evleneceğini" ekledi…

Sevgili kızım İlayda’nın, ne zamandır fazla kilolarıma kafayı taktığını 31 Mart 2012 günü yaşadığımız olay ile çok net olarak anlamış oldum … 31 Mart günü ziyaretime gelen kızıma en sevdiği makarnadan yapmış, onun afiyet ile yemeğini yemesini seyrederken kızımın ‘’ Babacım biraz daha yemek alabilir miyim? ’’  demesi  üzerine,  "tamam minik bal damlam’’  diyerek oturduğum koltuktan tam kalkmaya çalışırken(!!)  kızımın "üff baba, çok tombiksin, zayıfla biraz, daha oturduğun yerden kalkamıyorsun" demesi ile beynimden vurulmuşa döndüm.

Bir baba olarak kızımın boy – kg denklemini kendimce kontrol altında tutmaya özen gösteririm. Bu işlemi de, özellikle boy açısından her yılın Ağustos ayı başında ‘’minik bak damlamın ‘’ oda kapısına çizikler atarak gerçekleştiririm … Dün yine bu işlemi gerçekleştirdim, sonuç muhteşem, 2011 Ağustos ayı başına göre tam 8 cm uzayarak 133 cm ye ulaşmış canım yavrum… Kilo durumu da boyuna göre standartlar içinde. Yani bedensel büyüme durumu ve birbirimize olan baba, kız sevgimiz ile de ruhsal gelişim süreci kontrol altında veya ben öyle düşünüyordum ki, haftada bir sefer ziyaretime gelen kızımın bana, ‘’ Baba Kral Pop’u ‘’ açsana demesi ile şaşırdım.

Hep bir kızım olsun istemiş ve evlendikten sonra da, kızım olması için dualar etmiştim. Öyle ya, artık kız babası olmak için tüm şartlar hazırdı.  Evlenmiştim, bir işim vardı eşim ile beraber üç sene gönlümüzce zaman geçirmiş ve artık evde çocuk sesini arzular olmuştuk, anne ve baba olmak adımına kendimizi hazır hissettiğimiz bu sürecin sonunda baba olacağımı öğrendiğim anda kızım olacağından çok emin olarak yaşadıklarımı kelimeler ile anlatmak gerçekten öylesine zor ki.

‘’Babacığım sigara sağlığa zararlı, lütfen içme ‘’ bu sözler, 2005 yılında doğan ve hayatta sevgisini hiç bir şeye değişmeyeceğim sevgili kızım İlayda’ya ait.

İlayda’nın bana bu sözleri 24 Kasım 2009 tarihinde akşam yemeğinin üzerine bir sigara içmek için yemek masasından kalkarken, o küçücük elleri ile ellerimi tutup, yalvarır gözlerle gözlerime bakarak söylemesini bugün gibi hatırlıyorum.