Çoğumuz çorbasız bir öğün düşünemeyiz. Sofraların vazgeçilmezi çorbaların daha lezzetli olması için bazı püf noktalara dikkat etmek yeterlidir. İşte size çorbalarınıza lezzet katacak ipuçları.

Brokoli ülkemizde çok yaygın olarak mutfaklarda bulunmayan, yeni yeni kıymeti ve faydaları bilinen, sağlığımıza son derece yararlı bir sebzedir. Siz de ailenize, çocuklarınıza brokoliyi sevdirmek istiyorsanız, işte tam size göre lezzetli ve pratik bir tarif. Sütlü Brokoli Çorbası.

Mis gibi ev yapımı tarhana çorbası. Bol domatesli, acılı, bir de köfteli... Bazen sadece sıcacık bir çorba ister canım. O zaman ilk aklıma gelen bu çorba olur, yanında sadece bir dilim sıcacık ekşi mayalı ekmekle birlikte.

Soğuk kış günlerinde sıcacık çorbalar sofralarımızı şenlendiriyor. Ünlü şef Murat Bozok, közlenmiş domatesten brokoli çorbasına, tarhanadan karalahana çorbasına kadar hem doyurucu hem de sağlıklı tarifleri Maille hardal çeşitleri ile lezzetlendirmenizi öneriyor.

Biberler bu kadar lezzetlenmişken  bu nefis çorbayı pişirmenin tam zamanı demektir. Lezzetli olduğu kadar rengiyle de sofrada iştahızı açacak. Ben yanında yulaf kepekli ekmekle yemeyi seviyorum.

Biraz sabır, bolca lezzet. Benim için tek tabakta ziyafet. En sevdiğim karışım, karamelize edilmiş soğanın, şarabın bıraktığı lezzetle harmanlanması. Özellikle öğle yemeklerinde ne yapacağımı bilemediğim zamanlarda hayat kurtarıcı çorbam.