Patlamış mısır ve kestane kebap, çoğumuzun sevdiği atıştırmalıklardır. Peki patlamış mısır ve kestane kilo aldırır mı? Bu lezzetli yiyeceklerden ne kadar yiyebiliriz, sorunun cevabı burada.

Beslenme eğilimimiz mevsimlerden etkileniyor. Kışa hazırlanırken daha fazla yemeğe başlıyoruz, hareket azalıyor. Arkadaş buluşmalarında bile hava serinleyince dolaşarak değil, yeme odaklı buluşmalar artıyor. Her şeyi değiştirmemiz gerekiyor zayıflamak için. Alışveriş alışkanlığımız, pişirme alışkanlıklarımız, yeme alışkanlığımız, hepsini değiştirmek gerekiyor.

Kilo vermek için metabolizmanızı hızlandırmanız gerekiyor. Metabolizmanızı hızlandırmak için yapabilecekleriniz: 

Şok diyetlerden uzak durun: Hızlı kilo vermek uğruna uzun süreli yapılan şok diyetler, özellikle de yüksek proteinli ve çok düşük kalorili olanları, vücuttan kas ve su kaybına sebep oluyor. Kas azalınca metabolizma hızınız düşüyor.

Maydanozun sağlığımıza birçok faydası vardır, suyu da sağlıklı kilo vermemize yardımcı olur.

Maydanoz, yeşil yapraklı ve damarlı bir bitkidir. Maydanozgiller familyasından olan bu bitkinin kök ve yaprakları kullanılır. Birçok sayıda faydaları olan maydanozun en önemli yararı zayıflatıcı etkisinin olmasıdır.

Öğünler içinde en önemli olarak görülen sabah kahvaltısında yenilen besinlerin miktar ve içeriği günün verimli geçmesini sağlamaktadır. Akşam yemeği ile sabah kahvaltısı arasında geçen uzun zaman zarfında vücut besinlerin tümünü kullanır ve kahvaltı yapılmaması halinde, beynin kullanımı için yeterli enerji oluşmaz. Kahvaltı yapılmaz ise, başağrısı, yorgunluk, dikkat dağınıklığı ve algılama güçlüğü gibi sıkıntılar yaşanabilmektedir.

Kilo vermek ve kiloyu korumak, birçok kişi için hayatı boyunca süren bir sorundur, vermek zorunda olduğu bir mücadeledir.

 Metabolizmamızı hızlandırarak kilo vermemize yardımcı olan yiyecek ve içecekler:

Su: Öncelikle bol bol su içmeliyiz. Her sabah kalkar kalkmaz ilk işimiz, bir bardak ılık su içmek olmalıdır.