Maydanozun sağlığımıza birçok faydası vardır, suyu da sağlıklı kilo vermemize yardımcı olur.

Maydanoz, yeşil yapraklı ve damarlı bir bitkidir. Maydanozgiller familyasından olan bu bitkinin kök ve yaprakları kullanılır. Birçok sayıda faydaları olan maydanozun en önemli yararı zayıflatıcı etkisinin olmasıdır.

Maydanoz vücutta ödemleri atmak için kullanılan çok yararlı bir bitkidir. Bu şekilde vücuttaki zehirli maddeleri atarak, terletir ve idrar söktürür. Ayrıca sindirimi kolaylaştırarak zayıflamaya yardımcı olur.

Zayıflamada maydanoz suyunu kullanabiliriz. Fakat maydanoz suyu tek başına yeterli olmamaktadır. Sadece vücuttan suyu atar. Zayıflatıcı etkisinden yararlanmak için limon suyu ile birlikte kullanmamız gerekir.

Hem yağ yakıcı hem de kilo verdirici güzel bir  maydanoz kürü önerisi:

16 tane maydanozun sapını ve 2 yemek kaşığı limon suyunu yarım bardak suya katarak mutfak robotunda 1 dakika çekelim. 15 gün arayla her sabah yarım bardak bu sudan içelim. 7 gün ara verelim ve tekrar 15 gün boyunca aynı şekilde içmeye devam edelim. Burada dikkat edilecek nokta, bu kürün 15 günden uzun süre uygulanmaması. Bu şekilde yaklaşık ayda 4 kilo verebilmek mümkün.

 

Paylaşmak ister misin?

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google BookmarksSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Güvenlik kodu
Yenile