Mevsimlerin dengesi bozuldu, bedenimiz bu dengesiz havalara hazır olmadığı için sık sık hastalanıyoruz. Sağlıklı Yaşam Koçu ve Juicing Uzmanı Cenk Kıral, dengesiz havalara karşı alınabilecek en iyi önlemin “juicing” içmek olduğunu belirtiyor. Ve mevsim geçişinde enerjiyi yüksek tutmak için güne “Morning Reset Juice”u ile başlamanın etkili olduğunu söylüyor. “Bağışıklık Güçlendirici Juice” tarifi ile soğuk algınlığından korunacaksınız.

Cenk Kıral’dan “Morning Reset” ve Bağışıklık Güçlendirici Juice” tarifleri: Morning Reset Juice: 1 yeşil elma 1 limon 1 salatalık 1 avuç kadar nane yaprağı 1 başparmak kadar zencefil Faydası: Sabahları uyanır uyanmaz enerji veren tazelik, A, B ve C vitaminleriyle yüklü alkali deposu ve aynı zamanda antienflamatuvar bir karışım. Elma, limon ve zencefil eğer organik değillerse kabukları soyularak juicer’a atılmaları önerilir. Eğer elmalar çok küçükse, 2 tane ile yapılabilir. Haftalık kürlerde bu juice karışımından sabah kalkar kalkmaz ve yine sabahın ilerleyen saatlerinde olmak kaydıyla günde 2 bardak içilebilir.

Bağışıklık Güçlendirici: 1 elma 3 sap kereviz 4 sap lahana ½ limon 1-1.5 cm soyulmuş zencefil kökü Sizlere “taptaze” bir hayatın kapılarını aralayan daha fazla tarifi Juicing ile Gelen Sağlık kitabında bulabilirsiniz. Faydası: Bağışıklık sistemini güçlendirmek enfeksiyon hastalıkları ve kansere karşı önemli avantajlar sağlıyor. Bu sayede kronik hastalıkların ortaya çıkması engelleniyor (bu tarif soğuk algınlığı, grip ve kanserden etkilenme olasılığını azaltıyor).

Paylaşmak ister misin?

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google BookmarksSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Güvenlik kodu
Yenile